• 10862 marta o'qildi
• oliy ta’lim muassasalari talabalari, professional ta’lim va umumiy o‘rta ta’lim muassasalari o‘quvchilari o‘rtasida “Volleyball stars” O‘zbekiston kubogi;
• vazirlik va idoralar xodimlari o‘rtasida 3 bosqichli (tuman (shahar) – viloyat – respublika) voleybol sport turlari bo‘yicha “Yangi O‘zbekiston” respublika musobaqasi;
• umumiy o‘rta ta’lim muassasalari yuqori sinf o‘quvchilari o‘rtasida 3 bosqichli Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi kubogi;
• nogironligi bo‘lgan shaxslar o‘rtasida para voleybol sport musobaqalari.
2025-yildan har 2 yilda 1-marta voleybol bo‘yicha Markaziy Osiyo voleybol assotsiatsiyasi (CAVA)ga a’zo davlatlar o‘rtasida “Buyuk Ipak yo‘li” xalqaro turniri o‘tkazib boriladi.
Namangan viloyati Uchqo‘rg‘on tumani olimpiya va milliy sport turlari bo‘yicha davlat ixtisoslashtirilgan maktab-internati Voleybol sport turlariga ixtisoslashtirilgan davlat maktab-internati sifatida qayta tashkil etiladi.

• 10863 количество просмотров
Принято Постановление Президента «О мерах по дальнейшему развитию вида спорта «волейбол» (ПП №274 от 19.07.2024 года)
Согласно Постановлению, с 2025 года ежегодно традиционно будут проводиться:
• Кубок Узбекистана «Volleyball stars» среди студентов высших образовательных учреждений, учащихся профессиональных образовательных и общих средних образовательных учреждений;
• трехэтапные республиканские соревнования (район (город) – область – республика) «Новый Узбекистан» по виду спорта «волейбол» среди работников министерств и ведомств;
• трехэтапный Кубок Министерства дошкольного и школьного образования среди учащихся старших классов общих средних образовательных учреждений;
• спортивные соревнования по параволейболу среди лиц с инвалидностью.
С 2025 года раз в 2 года будет проводиться международный турнир по волейболу «Великий шелковый путь» между государствами-членами Центрально-Азиатской ассоциации волейбола (CAVA).
Государственная специализированная школа-интернат по олимпийским и национальным видам спорта Учкурганского района Наманганской области будет реорганизована в Государственную специализированную школу-интернат по виду спорта «волейбол».