• 19279 марта ўқилди
Ҳукумат қарори (297-сон, 01.06.2022 й.) билан “IT-Park University” рақамли университети ташкил қилинди
Университет масъулияти чекланган жамият шаклидаги нодавлат олий таълим ташкилоти ҳисобланади.
Университетда ахборот-коммуникация технологиялари, дастурий таъминотни ишлаб чиқиш, ахборот тизими ва компьютер тармоқларини бошқариш соҳалари бўйича олий маълумотли кадрлар тайёрланади.
Таълим фаолияти 2022/2023 ўқув йилидан бошланади ва талабаларни ўқитиш тўлов-контракт асосида амалга оширилади.
Таълим жараёни кредит-модуль тизими асосида ташкил этилади.
Университетда ўқитиш масофавий таълим шаклида олиб борилади, шунингдек, қонунчиликка мувофиқ бошқа таълим шаклларда ҳам амалга оширилиши мумкин.

• 19916 количество просмотров
Постановлением Правительства создан цифровой университет «IT-Park University» (№297 от 01.06.2022 года)
Университет является негосударственной организацией высшего образования в форме общества с ограниченной ответственностью.
В Университете ведется подготовка кадров с высшим образованием в области информационно-коммуникационных технологий, разработки программного обеспечения, управления информационными системами и компьютерными сетями.
Образовательная деятельность начинается с 2022/2023 учебного года, обучение студентов осуществляется на платно-контрактной основе.
Образовательный процесс будет организован на основе кредитно-модульной системы.
Обучение в вузе осуществляется в форме дистанционного обучения, а также может осуществляться в других формах обучения в соответствии с законодательством.