• 18969 марта ўқилди
• уруш ногиронлари ва қатнашчилари, шунингдек доираси қонунчилик билан белгиланадиган, уларга тенглаштирилган шахслар.
Ушбу имтиёз уруш ногиронининг (қатнашчисининг) тегишли гувоҳномаси ёки мудофаа ишлари бўйича бўлимнинг ёхуд бошқа ваколатли органнинг маълумотномаси асосида, ногиронлиги бўлган бошқа шахсларга (қатнашчиларга) ногиронлиги бўлган шахснинг (қатнашчининг) имтиёзларга бўлган ҳуқуқи тўғрисидаги гувоҳномаси асосида берилади.
I ва II гуруҳ ногиронлиги бўлган шахслар мулкида бўлган мол-мулк 60 квадрат метр доирасида солиқ солишдан озод қилинади. Мазкур имтиёз пенсия гувоҳномаси ёки тиббий-меҳнат эксперт комиссиясининг маълумотномаси асосида берилади.

• 18815 количество просмотров
• инвалидов и участников войны, а также приравненных к ним лиц, круг которых устанавливается законодательством
Настоящая льгота предоставляется на основании соответствующего удостоверения инвалида (участника) войны или справки отдела по делам обороны либо иного уполномоченного органа, другим лицам с инвалидностью (участникам) — удостоверения лица с инвалидностью (участника) о праве на льготы.
Лица с инвалидностью I и II групп освобождаются от налогообложения имущества в пределах 60 квадратных метров, находящееся в их собственности. Настоящая льгота предоставляется на основании пенсионного удостоверения или справки врачебно-трудовой экспертной комиссии.